LAZY CARE - Starostlivosť

LAZY CARE - Materiály, veľkosti a starostlivosť o produkty Priskini

Priskini ti prináša jemnosť, nežnosť a kvalitu, ktorú si s láskou dopraj v akýkoľvek deň, aj noc.


Z akých materiálov šijeme?

Prioritou je pre nás kvalita a tak sme ti vybrali materiály v ktorých sa budeč cítiť najlepšie:

SILKY SATÉN
Dokonale jemný a ľahký silky satén, ktorý sa hebkosťou takmer vyrovnáva hodvábu. Je jemný, príjemný na dotyk, ľahučký a oproti klasickému saténu sa vyznačuje menším leskom. Nie je príliš chladivý ako u saténu býva zvykom. V lete ti zaručí pohodu, v zime sa prispôsobí tvojmu telu teplotou.

Zloženie: 96 % polyester, 4 % elastan

TENCEL®
TENCEL® je lyocellové vlákno firmy Lenzing. Je rastlinného pôvodu, konkrétne z eukalyptového dreva. Výroba tohto vlákna je revolučná (vďaka uzavretému výrobnému procesu) a veľmi "ecofriendly" (priateľská a šetrná k enviromentálnemu prostrediu), má takmer 0 dopad na životné prostredie. V deň, kedy bolo TENCEL® vlákno vynájdené sa začala nová doba v histórii vlákien. 
TENCEL® textílie sú omnoho viac absorpčné ako bavlnené textílie, sú mäkšie ako hodváb a chladnejšie ako plátno. Zaručí ti dokonalý pocit jemnosti a hebkosti a zároveň bude tvoje telo chrániť pred baktériami a dopraje ti skvelý spánok.

TENCEL
® je unikátny aj v absorbcii vlhkosti, ktorú dokáže spracovať ako žiadne iné vlákno a prirodzene ju uvoľniť von. Aj vďaka tomu je najlepšou voľbou pre alergikov a ľudí s veľmi citlivou pokožkou. Zabraňuje tvorbe plesní a baktérií.

TENCEL® 3x rýchlejšie schne ako bavlna, svojimi vlastnosťami prevyšuje aj Bambus, lepšie drží tvar a menej sa žmolkuje v porovnaní s Bambusom (dôležitá je ale správna starostlivosť).

Je biodegradovateľný, čo znamená, že sa dokáže voľne rozložiť v prírode. Je udržateľný a láskavý k tebe a k prírode. 

Bonusom sú štúdie, ktoré preukázali, že ľudia spiaci v TENCEL® materiáloch majú vyššiu mieru zotavenia počas spánku a vyšší index kvality spánku v porovnaní s polyesterovými materiálmi.

Certifikácie: TENCEL + OKO-TEX STANDARD 100 CLASS I.

Zloženie: 95 % modal, 5 % elastan

(Všetky uvedené informácie sú z voľne dostupných zdrojov na internete a na webovej stránke Tencel a Lenzing.)

 

Ako sa starať o Priskini produkty?

Priskini pyžamká, spodné prádlo a voľnočasové oblečenie sú vyrobené z kvalitných látok a prechádzajú poctivým procesom šitia. Napriek tomu je starostlivosť o ne veľmi dôležitá. Záleží nám na tom, aby si ho hrdo nosila čo najdlhšie, preto je potrebné starať sa oň s láskou. Zlé zaobchádzanie by mohlo znehodnotiť látku a narušiť jej jemnosť. 

Ošetrovacie symboly nájdeš z vnútornej strany každého Priskini produktu. Ak sa rozhodneš etiketu odstrániť, na tejto podstránke sa môžeš k symbolom a starostlivosti vždy vrátiť.

Naše odporúčania:

  • Pyžamko per ručne alebo na šetrnom programe pri teplote 20 - 30°C.
  • Používaj jemný, šetrný a ideálne mydlový prášok.
  • Nepoužívaj aviváž, aby látka nestratila svoj lesk.
  • Nesuš pyžamká v sušičke.
  • Nežmýkaj ho. Postačí, keď ho po vypraní zavesíš na ramienko a necháš voľne uschnúť.
  • Nepoužívať chemické bielenie ani žiadne iné chemikálie pri praní.

        

Nezabudni pyžamko vyprať, predtým ako ho prvýkrát použiješ. Niektoré odtiene, hlavne čierna, môžu púšťať farbu. 

Pri farbení vo výrobe vzniká odchýlka v odtieni, preto sa môžu jednotlivé baly látok jemne farebne líšiť. Nezaručujeme, že každý kúsok bude odtieňom úplne identický, hlavne pri kúpe produktu mimo setu. V ich prípade každý kus dôkladne kontrolujeme, aby odtiene horného a dolného dielu perfektne sedeli.

LAZY size chart / Veľkostná tabuľka:

Každé ženské telo sa líši svojim tvarom. Záleží nám na tom, aby ti dokonale padlo a cítila si sa v ňom pohodlne. Predtým ako si vyberieš veľkosť pyžamka, porovnaj si ju s mierami uvedenými vo veľkostnej tabuľke, ktorú sme pripravili na mieru, podľa našich produktov. Väčšina topov je navrhnutá ako oversize model, a tak sa prispôsobia tvojmu telu. Kraťasky (saténové) sú však priliehavejšie, preto si ich veľkosť pre istotu dvakrát skontroluj. Kraťasky z Tencel materiálu sú voľnejšie, nakoľko aj materiál je elastický. 

Ak si vyberáš spodné prádlo, mysli na to, že je priliehavé a podprsenka je viac sťahujúca / pevná. Ak sa chceš cítiť volnejšie, zvoľ pri podprsenke o číslo väčšiu. Prípadne nás kontaktuj a radi ti poradíme :)

Velkostna_TABULKA

Potrebuješ poradiť? Sme ti k dispozícii vo whatsapp aplikácii na čísle: +421 940 604 464, telefonicky alebo na instagrame @priskini.sk, prípadne nám napíš na email: info@priskini.sk

Ak zistíš, že potrebuješ rozdielnej veľkosti horného a dolného dielu setu, tiež v prípade kraťaskov potrebných v XL veľkosti, kontaktuj nás a my sa postaráme o to, aby pyžamko ladilo s tvojou postavou. V tomto prípade budeš musieť byť trpezlivá. Objednávka môže byť sprevádzaná dlhším dodaním. Na osobitné ušitie budeme potrebovať trochu viac času.

Priskini
proud to be lazy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz